20 listopada br., w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie, odbyła się IV edycja akcji „Młodzieży Czytanie”.

Organizatorami wydarzenia byli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Dyrektor Książnicy Pomorskiej pan Lucjan Bąbolewski.

Akcja kierowana jest do uczniów, nauczycieli i dyrektorów zachodniopomorskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych oraz przedstawicieli środowiska oświaty i kultury.

Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa. Zamiarem organizatorów jest także kontynuowanie akcji Narodowe Czytanie, do której 7 września br. zachęcał wszystkich Polaków Prezydent RP Andrzej Duda.

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie.

– Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Przedstawiciele Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Rewalu zaprezentowali utwór Władysława Reymonta- „Orka”. Trema była spora, jednak nasi wychowankowie świetnie sobie z nią poradzili 🙂 Do zobaczenia za rok!!!