Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

Mieliśmy okazję odwiedzić niezwykłe miejsce – Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu. Wkraczając do parku, czujesz się jakbyś przeniósł się do krainy magicznych mikro-widoków. Wszystko, co dookoła, jest mniejsze niż zwykle, ale o wiele bardziej fascynujące!

Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu – miejscu, gdzie wielkość schodzi na drugi plan, a miniatury ożywają niczym magiczne królestwo mikro-widoków! Jeśli marzyliście o podróży po całym polskim wybrzeżu w jednym miejscu, to właśnie tutaj wasze marzenie staje się rzeczywistością.

Rozpoczynając naszą niezwykłą przygodę, odwiedzamy latarnię morską w Krynicy Morskiej – nie to co standardowe zwiedzanie, tu wszystko jest w miniaturze! Ale uwaga, ta latarnia stoi nieopodal… innej miniatury latarni morskiej z Krynicy Morskiej! Tak, tutaj wszystko wydaje się być możliwe.

Przechodząc dalej, zatrzymujemy się przy przedwojennej latarni w Krynicy Morskiej, świadkowi niemal nieprawdopodobnych wydarzeń w skali mikro! Ale uwaga, nie trzeba odrywać wzroku od horyzontu – za rogiem czeka Port Północny w Gdańsku w całej swej miniaturze okazałości.

A co to? To zaledwie miniatura Latarni Wejściowej w Gdańsku? W parku mamy nawet miejsce dla takich olbrzymich miniatur! Ale to nie wszystko – nieopodal czeka Nowy Port w Gdańsku i Sopot, gdzie fale wydają się być co najmniej 10 razy większe niż latarnie!

Czyli co tu się dzieje? Znajdujemy się na mini wyprawie po mini wybrzeżu, gdzie Gdynia Oksywie i Hel są na wyciągnięcie ręki, a Góra Szwedów to jak miniatura na miniaturze!

Przypomnijcie sobie znaczenie słowa „mini” i przygotujcie się na mini wrażenia! Zmieniamy skalę i przenosimy się do Jastarni i Jastarni Bor – ale spokojnie, nie jesteśmy na skróty, to tu wszystko jest w miniaturze!

Jeszcze trochę, aż dotrzemy do Rozewia i Nowego Rozewia – niezwykłego miejsca, gdzie latarnie morskie królują w skali 1:10! Ale uwaga, przed wami jeszcze Stilo, Czołpino i Ustka – mini wyprawa, ale maksymalne wrażenia!

Nie, to jeszcze nie koniec! Mamy dla was Jarosławiec, Darłowo i Gąski – mini miasta, gdzie latarnie morskie to królowe, a wy jesteście tylko gośćmi na mini wakacjach!

A teraz szybki skok do Kołobrzegu, Niechorza i Kikut – tu miniatury latarni to tylko wierzchołek góry lodowej! Ale nie martwcie się, wciąż mamy dla was Świnoujście, Stawę Młyny i Adlergrund – to miniatury, które robią wielkie wrażenie!

Na koniec – uwaga, wyprzedzamy czas! Przygotujcie się na skok do Antarktydy i Spitsbergenu, gdzie miniatury latarni morskich biją na głowę nawet te w skali 1:10! Tak, to właśnie tutaj, w Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu, świat staje się… mini!

Podobne wpisy